Clinic SK adını Prof. Dr. Serdar Kaçar’dan almaktadır. Prof. Dr. Kaçar 25 yılı aşkın cerrahi tecrübesini ortaya koyduğu bu klinikte aynı kendisi gibi yaptığı işe aşırı özen gösteren sağlık profesyonellerini kadrosuna dahil etmiştir.

Klinikteki doktor ve yardımcı sağlık personelinin hem yaptığı işe hem de insana özen ve saygı göstermesi ilk şarttır.
Bu kurallar çerçevesinde Türkiye’nin en modern şehri İzmir’de hizmet vermekteyiz.

Hizmet verdiğimiz alanlar;
Obezite Cerrahisi
Saç Ekimi
Estetik Cerrahi

25 yılı aşkın süredir dünyanın heryerinden onbinlerce kişiyi ameliyat edip ülkesine mutlu bir şekilde geri gönderdik.


SAÇ EKİMİ

Saç dökülmesinin hem kadınları hem de erkekleri etkileyen, genetik faktörlerin yanında stres, hastalıklar, ilaç kullanımı, sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, kozmetik ürünler ve benzeri nedenlerle ortaya çıkabilen ve yaygın görülen bir problemdir. Saç dökülmesinin tedavisinde neden olan sebebe yönelik çeşitli tedaviler uygulanmakla birlikte, özellikle erkek tipi saç dökülmesinde başarılı tedavi yöntemi saç ekimidir.

Saç ekimi operasyonunun erkek tipi saç dökülmesinde kullanıldığı gibi, benzer şikayetleri olan kadın hastalarda, lokal saç dökülmesi olan kişilerde, saç dökülmesi olmaksızın alın saç çizgisi yapısal olarak geride olan hastaların saç çizgisinin restorasyonunda da uygulanabilmektedir. Bunun yanında sakal, bıyık, kaş hatta kirpik ekimi uygulamaları da benzer tekniklerle yapılabilmektedir. Saç ekimi operasyonu saç dökülmesi problemine kalıcı bir çözüm sunan, kişinin daha genç görünmesine ve özgüvenine katkıda bulunan, uzman kişiler tarafından yapıldığında yüzgüldürücü sonuçları olan bir estetik operasyondur.

Kullanılan tekniğe göre değişmekle birlikte lokal anestezi altında yapılan saç ekimi operasyonunun yaklaşık 5-6 saat kadar sürmektedir. Operasyonda genellikle başın arka kısmındaki sağlıklı saçlar alınıp saç dökülmesinin olduğu alanlara transfer edilmektedir.

FUT (Follicular Unit Transplantation)

Neredeyse terkedilmiş bir saç ekim yöntemi olan FUT; ekilecek saçların başın arka kısmından cerrahi yöntemlerle şerit şeklinde bir deri parçası şeklinde alınması operasyonudur. Derinin çıkarıldığı alan cerrahi dikişlerle kapatıldığı için bir miktar yara izi kalması kaçınılmazdır. Deri parçası üzerindeki kıl follikülleri ayrıştırılarak istenen alanlara ekim yapılır.

FUT (Follicular Unit Transplantation)

FUE (Follicular Unit Extraction)

FUE (Follicular Unit Extraction)

Dünya çapında en yaygın uygulanan saç ekim yöntemi olan FUE tekniğinde transfer edilecek kıl follikülleri cerrahi kesi yapılmadan, özel bir cihaz yardımıyla teker teker alınır. Bu sayede saç alınan yerde yara izi kalmaz, daha az kanama olur, FUT yöntemine göre daha kısa sürede daha sağlıklı bir ekim yapılır.

FUE yönteminde ekilmek için alınan parçalar folliküler ünit (FU) olarak adlandırılır. Her bir FU 1-6 arası saç içerebilir. Kişiye göre değişmekle birlikte ortalama her bir FU 1.6 adet saç kökü içerir. Benzer şekilde etnik ve kişisel nedenlerle değişmekle birlikte sağlıklı saç derisinin her bir cm2'sinde 60 ile 100 arasında FU bulunur. Dolayısıyla ense bölgesindeki FU sayısı 8-10 bin civarındadır. Alım yapılırken bu bölgenin görünümüne zarar vermemek için FU miktarının en fazla yarısı alınabilir. Dolayısıyla bir seansta ekim için alınabilecek FU sayısı maksimum 5000 civarındadır. Bunun üzerindeki sayılar gerçeklikten uzaktır, aksi halde ense bölgesinde istenmeyen yara izleri ve komplikasyonlar ile karşılaşılabilir.

DHI (Direct Hair Implantation)

DHI yöntemi; kullanılan özel bir cihaz ile alınan saçların, aynı cihaz yardımıyla hemen ekilmesi işlemidir. Bu yöntem sayesinde alınan folliküller vücut dışında fazla kalmamış olur, DHI kalemi sayesinde de kıl follikülü ile fazla temas olmadan ekim yapılır. Bu şekilde saç ekiminin başarı şansı artırılmış olur.

Uygulamanın dezavantajı operasyon süresini ve maliyetini iki katına kadar artırmasıdır.

Genellikle bu yöntem saç ekimi revizyonu, kaş, kirpik ve bıyık gibi daha az follikül transferi gerektiren durumlarda tercih edilmektedir.

DHI (Direct Hair Implantation)

Robotik Saç Ekimi

Robotik saç ekiminde FUE yöntemiyle aynı şekilde çalışan yüksek teknoloji ürünü bir robot kullanılmaktadır. Yüksek çözünürlüklü görüntüleme yöntemleriyle desteklenmiş olan cihaz insan eli değmeden ekilecek saçların alımını sağlamaktadır. Yöntemin avantajı insan kaynaklı hata payını ortadan kaldırmasıdır.

Robotik Saç Ekimi

OPERASYON SONRASI

Bakım ve tedavi işlemleri de saç ekiminin başarısında kritik önemdedir. Bu nedenle kliniğimizde hastalarımıza uygulama sonrası dönemde saç bakımını nasıl yapmaları gerektiğine dair eğitimler verilmekte, tedavi sonrası dönemde de yakın takip ile başarının artırılması için çaba sarf edilmektedir. Operasyon sonrası ilk üç ayda ekilen saçların tamamına yakını dökülmekte, altıncı aydan itibaren saç folliküllerinden yeni saçlar çıkmaya başlamaktadır. Ekilen tüm saçların çıkması bir yıla kadar uzayabilmektedir. Sonuç olarak saç ekimi uzman doktor kontrolünde, gerekli hijyenik şartların sağlandığı hastane ortamlarında yapılması gereken bir ameliyattır. Saç ekimi düşünen hastalarımızın araştırma yaparken bu konuları dikkate almaları tedavinin başarısı ve istenmeyen sonuçların önüne geçilmesi açısından çok önemlidir. Çok azaltması ve operasyon süresini belirgin bir şekilde kısaltmasıdır.

Opr. Dr. Rahmi EVİNÇ
Opr. Dr. Rahmi EVİNÇ

20 yıla yakın cerrahi deneyimi olan Dr. Evinç bugüne kadar binlerce hastaya uyguladığı estetik ameliyat ile kişilerin özgüveni yüksek, mutlu ve sağlıklı yaşamalarını sağlamıştır. Dr. Evinç hastaların hayatlarındaki bu ciddi değişikliklerinindeki işlemlerinde her an yanında olarak hastalarına olan önemini her daim hissettirmektedir.

MUTLU HASTALAR